Mražené mořské plody a ryby z celého světa

Koupit ryby, krevety v Praze | Prodej a dovoz domů

Doručení zdarma
od 2000 KČ
Slevový
program
Informace
24/7

О нас

Ocean Food – оптовый торговец и поставщик свежей и замороженной рыбы и морепродуктов в рестораны, отели и предприятия общественного питания. Мы работаем на чешском рынке с 2005 года, поэтому мы опытные профессионалы в области продажи рыбы. За 15 лет мы реализовали нашим клиентам 540 тонн рыбы и 280 тонн морепродуктов. Мы поставляем качественную рыбу и морепродукты от известных поставщиков из Португалии, Франции, Бельгии, Нидерландов и Германии.

Если вы хотите узнать больше о товарах и получить индивидуальные цены, наш менеджер по продажам приедет к вам и предложит лучшее предложение. У нас гибкие условия. Если вы забыли сделать заказ заранее, мы выполним ваши требования и доставим товар в тот же день. Мы предоставим вам 10% скидку на первый заказ, чтобы вы смогли оценить качество продукции и убедиться в профессионализме наших услуг. Вы всегда можете позвонить нам и задать любой вопрос по рыбе.

Články

24.02.2021
V ČR tvoří podíl rybího masa jen 13 % celkové spotřeby masa, přičemž volba spotřebitelů nejčastěji padá na ryby mořské. Jedničkou mezi rybami je pro tuzemské domácnosti losos (54%), druhou nejoblíbenější je treska (23%), k nejvíce konzumovaným druhům patří také treska, losos, sleď a makrela.. Z průzkumu dále vyplynulo, že Češi si rádi mořské ryby dopřávají ...
23.02.2021
Plody též dary moře zahrnují velmi rozmanité živočichy patřící do kmene měkkýšů třídy plžů,mlžů a hlavonožců a dále podkmen korýšů. Měkkýši je hromadné označení pro poživatelná zvířata bez kostry žijící jak na souši (např. šneci), tak i ve vodě, k nimž patří např. mušle či ústřice. Korýši zahrnují zvířata se skořápkou, mezi které se řadí ...
23.02.2021
Po nákupu by měly být zmrazené plody skladovány při teplotě od -18 °C do -25 °C a po dobu transportu domů uchovány v ledovém sáčku či jiném chladícím zábalu, např. v izolační tašce. Pro optimální kvalitu plody moře zmrazené v prodejnách lze uchovávat až po dobu 6 měsíců, doma zmrazené 3-4 měsíce. Doporučený způsob rozmrazení ...

Mořské plody pro zdraví a krásu

V současné době velmi stoupá obliba rybího masa a výrobku z plodů moře. Souvisí to se změnou stravovacích návyků a s přechodem na nízkoenergetickou  stravu o vysoké biologické hodnotě, protože mořské plody jsou zdrojem minerálů a nenasycených mastných kyselin potřebných pro náš organismus.

Rozdělení mořských plodů:

Korýši – krabi, humři, langusty, krevety, garnáti, scampi, raci.

Měkkýši – hlemýždi, mušle, srdcovky, slávky, ústřice, a také hlavonožci – kalamáry, sépie, chobotnice.

Vědci jsou již dlouho přesvědčeni, že lidé, kteří pravidelně konzumují mořské plody, méně pravděpodobně trpí nadváhou a různými chorobami, mají dobré zdraví a lepší paměť. Nejvýraznějším pozitivem mořských plodů a zejména mořských ryb jsou prospěšné látky, které jejich konzumací můžeme získat. Pokud uvedete seznam všech prvků, na které jsou obyvatelé moře bohatí, získáte téměř celou periodickou tabulku. Je ale třeba zmínit ten nejdůležitější – jód. Je velmi obtížné ho najít daleko od moře, proto moderní lidé všichni trpí jeho nedostatkem a jsou nuceni pít přípravky obsahující jód a používat jodovanou sůl. Jód je velmi důležitý pro normální fungování nejen štítné žlázy, ale také mozku: jeho akutní nedostatek v dětství například vede ke zpoždění intelektuálního vývoje. Mořské plody obsahují vysoce kvalitní bílkoviny a mnoho důležitých živin, téměř neobsahují nasycené tuky a jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Mořští živočichové jsou nezastupitelní kvůli obsahu minerálů jako hořčík, fluor či draslík, vitamínů především A, B a D.

Kalamáry

Kalamáry obsahují velké množství mědi, která se podílí na tvorbě červených krvinek, její nedostatek v těle může vést k anémii nebo anémii. Jedním z důležitých prvků těchto mořských plodů je selen, který má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, což má příznivý vliv na stav kloubů a zabraňuje rozvoji artritidy. Kalamáry mají vysoký obsah bílkovin, což spolu s nízkým obsahem škodlivého cholesterolu činí tento produkt vynikajícím doplňkem stravy sportovců. Koneckonců, proteiny hrají důležitou roli při tvorbě svalové hmoty a jejich správném vývoji. Kalamáry jsou cenným zdrojem minerálního fosforu, který se podílí na růstu zubů a kostí, což je důležité zejména pro aktivně rostoucí děti a mladistvé.

Chobotnice

Maso chobotnice neobsahuje téměř žádný cholesterol a látky v jeji složení naopak přispívají ke snížení jeho hladiny v lidském těle. Maso chobotnice obsahuje látky, které podporují vylučování solí těžkých kovů, zvyšují produkci žaludeční šťávy, což chrání člověka před nepříjemným pocitem těžkosti v žaludku.

Mořské řasy

Jsou skvělým zdrojem antioxidantů a vitamínů a navíc obsahují jen velmi málo kalorií. Mořské řasy jsou jedním z nejlepších přírodních zdrojů jódu, pouze 30 g obsahuje denní normu jódu, která tak velmi chybí většině obyvatel regionů vzdálených od moře.  Řasy Wakame a nori jsou zvlaště bohaté na jód. Wakame z Asie obsahuje více jódu než wakame z Austrálie a Nového Zélandu 

Krevety

Krevety jsou nízkokalorické plody moře, které jsou také velmi dobrým zdrojem jódu. Navíc krevety obsahují další důležité živiny, jako jsou vitamín B12, fosfor nebo selen. V 75 gramech krevet najdeme zhruba 35 mikrogramů jódu, což představuje 23% denní doporučené dávky. Vitamin B12 je to, za co musíme těmto korýšům poděkovat. Je to tento vitamin, který je nepostradatelný pro náš nervový systém, který nám  přispívá k zlepšení nálady a odbourání stresu. Na vině je aminokyselina tryptofan obsažená v mase krevet, která má pozitivní vliv na naši náladu.

Mušle

Tito měkkýši mají vysoký obsah kobaltu, který prakticky se nenachází v jiných potravinářských výrobcích. Kobalt je prvek, který je součástí vitaminu B12, bez něj nelze tento vitamin syntetizovat ani vstřebávat. A je také nejdůležitějším článkem v procesech hematopoézy: s jeho nedostatkem se tvoří jen málo červených krvinek.

Slávky

Díky omega-3 mastným kyselinám prospívají mušle zdravému srdci i cévám a snižují riziko infarktu. Svým vysokým obsahem železa a betainu zase pomáhají chránit klouby, snižují bolestivost kloubů a slouží jako prevence artritidy. Výborné jsou mušle i jako součást redukčních diet – obsahují tolik kvalitních proteinů jako třeba červené maso, avšak mnohem méně tuku a o téměř čtvrtinu méně kalorií. Hlavně dámy ocení skvělý vliv konzumace mušlí na pokožku. Zinek a omega-3 mastné kyseliny obsažené ve slávkách mají protizánětlivé účinky, přičemž právě chronické mikrozáněty způsobují stárnutí kůže. Nedostatek zmíněných látek se též řadí mezi jedny z příčin rozvoje lupénky nebo vzniku ekzémů.

Humři, langustini, kraby

Tito obyvatelé mořského dna jsou velmi bohatí na fosfor, jehož nedostatek činí naši kostru křehkou. Vápník, měď, zinek, draslík – to vše jsou „stavební kameny“ pro kostní tkáň a celá řada vitamínů obsažených v jemném mase pomáhá asimilovat stopové prvky.

Mořské plody představují velmi zajímavé zpestření jídelníčku a lze jen doporučit zvýšení jejich spotřeby.

0